Ümraniye - Ümraniye Minibüsleri - Öneri, İstek, Şikayet, Eleştiri, Takdir, Hakkında
Ümraniye Minibüsleri
Üraniyeli vatandaş 6/16/2010-5:54:36 PM  
Konu : Ümraniye Minibüsleri

ümraniyeden kadıköye veya üsküdara sabah giden yolcular bilirler ümraniye sondurakta hem üsküdar hemde kadıköy minibüs durakları tıklım tıklım dolu ve minibüsler boş geçiyor ayakta yolcu almıyorlar tamam minibüsleri tıkabasa doldursunlar demiyorum böyle birşey istememde yanlış olur şahsi aracı olmayıpta bu minibüsleri kullanmak zorunda olanları yetkililer hiçmi görmedi? Sabahın erken saatlerinde olduğu için yetkililer görmemiş olabilir ama duraklarda 40-50 kişilik hatta daha fazla kuyruklar oluşturan vatandaş böyle bir sorunun çözümünde sizlere minnetkar olacaktır. yanlışsın yok böyle bişey diyorsanız sabah sondurakta minibüs duraklarına bakmanızı rica eder saygılarımı sunarım vesselam.


ANASAYFA


RE: Ümraniye Minibüsleri
kazım_ümraniye 8/3/2010-10:42:06 AM  

bu konuda minibüsçlerinde kabahati adam keyfine göre bazen yolcuları görmemezlikten gelip sanki bütün suç yöneticlerinmiş iması vermeye çalışıyor yolculara bak sizi almıyorum arkamdan ağlayın aslında sizi ağlatan ben değişim yöneticiler gidin onlardan hesap sorun iması vermeye çalışıyorlar.
RE: Ümraniye Minibüsleri
tuncay 10/22/2010-5:48:16 PM  

merhaba ben ümranıyeden her sabah üsküdara gıden bır yolcuyumm vede otobuslerden nefret ettığım için mınıbuslere bınıyorum ayaktadada bınsem bu benı rahatsız etmıyor çunku mınıbusler daha  erken gıdıyor  herkez mınıbus dıyorda haksızlar aslında otobuslere denetleme yapılması lazım helede 9ÜD iett otobuslerıne  1.5 kuruşsa akbılın yoksa 1.70 kuruş oduyorsunuz bu ne guzel ıstanbul boyle  bır iett nın şoforü 4 bın tl maaş alıyor ben unıversıte mezunu olduğum halde  yaklasık 2 bın tl maaş alıyorumm ben yıllardır mınıbus yolcusuyum vede mınıbusle seyahat etmeyı sevıyorumm ayaktada gıtsem farketmıyorr atrık buna bır  çozum bulmanız lazımm
RE: Ümraniye Minibüsleri
Yolcu 11/5/2010-2:58:25 PM  

minibüs şöförleride bizim gibi bu yolun yolcusu bir şehir efsanesidir ortaya atıyorum.

Üsküdar dudullu arası tramvay hattı olacak(mış)... Bu tıramvay hattı gelince herkes yeraltı  yolculuğunu seçsin, minübüsçüler buna karşılık herhangi bi protestoya girişmeksizin dünden razı olsunlar gibisinden ayakta yolcu alma işini bitirme girişimi gayet güzel gidiyorda ne zaman olacak bu tramvaymıdır metromudur her neyse...

Sade bununlada bitmiyor bazı minibüs hatları  doğal olarak ara mahallelere dağıtılacak gibi bir durumda söz konusu olursa şayet ara sokaklardan kaçamak kaçamak üsküdara kadar giden minibüs sahipleride; madem bu sıkıntıdan böyle kurtulacağız ozaman sesimizi çıkarmadan hangi mahalle bize düştüyse orada devam edelim derken ümraniye-üsküdar minibüsleri yavaş yavaş bitecek. peki biz bu zaman zarfında bu sıkıntıları çekecekmiyiz evet çekiyoruz taaki görkemli bir tramvay hattının  açılışını görene kadar. işte ozaman minibüsçülerle aynı yolun yolcusu olmaktan belki kurtulacağız. onlarda bizden.

 

-şurdan bir üsküdar alırmısınız?

bi kişimi?

-evet!

üst üste çıkalım! merdivenlerden yukarı çıkalım daha oraya beş kişi binecek! alo..? alo...?  ben yatıyom sen devam et tamam...!

Lütfen Minibüsçü abiler kızmayın sadece bir şehir efsanedir ortaya attım işte.
RE: Ümraniye Minibüsleri
Seha 1/8/2011-7:44:52 PM  

34 M 1610 Nolu minibüs şöferinin tehlikeli ve gayri ciddi kullanışından sonra şu düşüncelerimde ne kadar haklı olduğumu gördüm. Bir an Önce METRO hattının devreye girmesi ve TÜM MİNİBÜSLERİN hayatımızdan çıkacağı günlerin özlemini bekliyorum.

MİNİBÜSLER GERİ KALMIŞLIĞIMIZIN BİR NUMARALI GÖSTERGESİ !!!!
RE: Ümraniye Minibüsleri
Murat 3/15/2011-10:55:44 AM  

minübüsler tamamen yasaklanmalı bu tip toplu taşıma araçları dünyada sadece ilkel ve az gelişmiş ülkelerde var Pakistan v.s gibi. Şehir içi ulaşım hizmeti tamamen devlet tarafından verilmelidir. Yeterli değilse otobüsleri arttırmalı tren metro bir şeyler bulmalı zaten bulamayacaksa neden varlarki..Bulabilecek olanları biz bulmalıyız.

ama malesef ümraniye belediyesi daha yol düzenini sağlamakta bile okadar başarısızki. Sıkış tıkış olan trafikte sağ tarafı parka ayırıp park parası almak derdinde. Sanki yok çok yeterliymiş gibi.. Denetlemek yok minibüsler bir sağda bir solda kafasına göre bazen son sürat bazen 1 den 2 ye atmaz.

Kaldırım yol düzeni sıfır insanlar sığmıyor. Sonu ümraniye tam bir kabus..
<Geri>

YENİ CEVAP
İsminiz
Mail (Sitede yayınlanmaz)
Title