4/19/2014-4:47:08 AM ANA SAYFA  HABERLER FORUMLAR RESİMLER VİDEO HAKKINDA İLETİŞİM
 ANA SAYFA  HABERLER  RANDEVU AL

 MEB

KAYMAKAMLIK  e-BELEDİYE          

Hacı Hakkı Ekşi Camii Hizmete Açıldı... 
Ümraniyede Fetih 1453 Açık Hava Gösterimi... 
Hasan Can'dan Esnaf ziyareti... 
23 BRAŞTAN 1.088 KURSİYER MEZUN OLDU... 
8. Türk Dünyası Güreş Turnuvası Sona Erdi ... 
Ümraniyede maganda dehşeti... 
Ümraniyede Engelliler Haftası Coşkusu... 
Ümraniye Belediyesi 10 Bin Ağaç Dikti ... 
Engelliler Resim Grubu Emirgan Korusu’nu Gezdi... 
Ümraniyede Bilge Çocuklar Kutlu Doğumu Kutladı... 

 
29 Mayıs Üniversitesi Ümraniyeye taşınıyor Haberi, Haberler , mraniye Haberleri, Son Gelişmeler , emraniye , yraniye Online Web Sitesi, mraniyede, mraniyedeki, eumraniye.com
29 Mayıs Üniversitesi Ümraniyeye taşınıyor
Ümraniye
3672  okunma
24.07.2010 11:54:36
Yazdır
   

29 Mayıs Üniversitesi Ümraniyeye taşınıyor

Yakın zamanda Ümraniye’ye taşınması planlanan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi'nin tanıtımı, Üsküdar/Bağlarbaşı’nda düzenlenen bir törenle yapıldı. Törene Devlet Bakanı Faruk Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can da katıldı.

29 Mayıs Üniversitesi Ümraniye

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kurulan ve 2010–2011 eğitim yılında kapılarını açacak olan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi'nin tanıtımı düzenlenen bir törenle yapıldı. Üniversitenin Bağlarbaşı Yerleşkesi'ndeki tanıtım toplantısına, Devlet Bakanı Faruk Çelik, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Ümraniye Kaymakamı Mehmet Ali Yıldırım, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Tayyar Altıkulaç, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İbrahim Kâfi Dönmez ile çok sayıda davetli katıldı.

ÇELİK: ‘TÜRKİYE'DE 290 ÜNİVERSİTE OLMALI’

Törende bir konuşma yapan Devlet Bakanı Faruk Çelik, üniversite ve bilim önemine değindi. Aydınlık bir Türkiye'yi, bilimin öncülüğünde üniversitelerin inşa edeceğine inandığını ifade eden Bakan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

Faruk Çelik

‘29 Mayıs tarih İstanbul ile özdeşleşmiş bir tarihtir. Bu nedenle 29 Mayıs'ın üniversiteye isim olması da çok anlamlıdır. İnanıyorum ki üniversite kısa sürede kurumsal altyapısını tamamlayarak, bilim dünyasına büyük hizmetler verecek.  Bilimsel çalışmanın odak noktası üniversitelerdir. Üniversitelerin sorumlulukları arasında bilgiyi üretme, ülke sorunlarına çözüm üretme ve gençlere yön vermek vardır. Üniversitelerin ülke sorunlarına çözüm üretme ve bir bakış açısı getirme rolü de vardır. Siyasetçilerin rehberinin bilim ve üniversite olması durumunda ise işler daha kolay yürü ve sorunlar daha rahat çözülebilir. Bugün Türkiye'deki devlet ve vakıf üniversitelerinin sayısı 153'tür. Ancak gelişmiş ülkelerde 250 bin nüfusa bir üniversite düştüğüne göre, Türkiye'de 290 üniversitesinin olması gerekir.’

BARDAKOĞLU: İSLAM, RAHMET VE BARIŞ ÇAĞRISIDIR’

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu da, batıda din eğitimini kiliseler verirken, Türkiye'de din eğitiminin örgün eğitimde verildiğini belirterek, din biliminin üniversitelerde de diğer alanlarla birlikte ele alındığını anlattı. Dini ve dindarlığı sadece caminin içine zapt eden bir bakış açısına sahip olmadıklarını ve İslam’ı bir rahmet, barış ve esenlik çağrısı olarak anladıklarını da ifade eden Bardakoğlu, Türkiye Diyanet Vakfı'nın bir üniversite kurmasında bunun rolü olduğunu belirtti. 'Üniversiteyi hayata bütüncül bakışımızın, hayır alanları arasında ayırım yapmayışımızın bir sonucu olarak kurmayı arzu ettik' diyen Bardakoğlu, Türkiye'deki üniversite sayısının artmasını da hayırda yarış olarak algıladıklarını, bunun da birlik, beraberlik ve kardeşliği tesis edeceğini anlattı.

29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ ÜMRANİYE’YE TAŞINACAK

Öte yandan, tanıtımı yapılan İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, Üsküdar’da geçici olarak eğitim verecek. Üniversite, yakın zamanda Ümraniye’ye taşınarak eğitime burada devam edecek. Üniversitenin taşınacağı alanla ilgili olarak plan ve projeler hazırlık aşamasında.

29 Mayıs Üniversitesi Ümraniye

 

 Kategori:Ümraniye  Okunma:3672  Tarih:24.07.2010 11:54:36

Hasan Can'ın Annesinin Cenaze Namazı - Video

Kurtlar Vadisi Pusu 115. Bölüm Fragman

Kar kürerken çığ

Doğal park

Hızlı ulaşım

Barış Manço - Can Bedenden Çıkmayınca